Veronika Žilková

22. října 2006 v 14:53 | Míša
Veronika Žilková (45) má dětí šest, z toho dvě adoptované, a sedmé právě očekává.
"Kdo se bojí, nesmí do lesa," směje se Veronika. Vzápětí přiznává, že ne vždy jí v životě bylo do smíchu a sama prožila období, kdy dělala několik prací souběžně.
"Taky nepopírám, že kdybych neměla vedle sebe chlapa, jako je Martin, o kterého se můžu opřít, sedmé dítě bych si ve svém věku mít netroufla," přiznává herečka, jejímž partnerem je Martin Stropnický (49).
"Samozřejmě, že jsem taky zažila krušné časy. Já se bojím celý život, že rodinu neuživím. Pořád totiž čekám na telefon, kdo mi nabídne práci, protože v herectví existuje kapitalismus odjakživa," vysvětluje Veronika, která si možná tu nejtěžší dobu prožila už při narození dcery Agáty.
"Byli jsme oba studenti a já brala 800 měsíčně. Tak jsem si různě přivydělávala, jeden čas jsem taky učila na flétnu," vzpomíná Veronika, dcera hudebního pedagoga Václava Žilky.
Proč adoptovala Markétu s Honzíkem?
"Můj druhý syn Cyril se narodil bez bránice, kterou mu nakonec transplantoval docent Šnajdauf. Dlouho jsme netušili, jestli se ho vůbec podaří zachránit. Tehdy jsem si řekla, že když všechno dobře dopadne, musím to pánu Bohu nějak oplatit, tak jsme zažádali o adopci. Šli jsme se do domova podívat na čtyřletou holčičku, kterou nám vytipovali. Na chodbě ale stáli Markéta s Honzíkem. Prý je nikdo nechtěl, protože byli dva, sourozenci. No a pro mě to byla láska na první pohled."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.