Říjen 2006

Klezla

22. října 2006 v 15:08 | Míša
A to i přesto, že je tím nejznámějším. Od hvězd jako je Sámer Issa, Monika Absolonová, Richard Krajčo nebo Daniel Bárta si Klezla za hodinu výuky říká o 200 korun. A někdy dokonce ani to ne.
Eduard tak za hodinu práce vydělá míň, než dělník na stavbě, či opravář aut nebo dokonce malíř pokojů!
"K panu profesorovi chodím třikrát v týdnu. Vždy si na mě udělá čas, když má třeba mezi vyučováním volno," prozradil Blesku s tím, že o částce, kterou platí, se nechce bavit. Nedělnímu Blesku se ovšem podařilo zjistit, že Klezla za jednu hodinu inkasuje od populárních zpěváků zhruba 200 korun.
Pokud jde o přípravu na turné, tedy o "rychlovku", honorář se může vyšplhat až ke čtyřem stovkám. I přes to mají některé hvězdy hodiny u Klezly zadarmo. Mezi ně patří třeba Bára Basiková!
"U Eduarda jsem nikdy nic neplatila. Je to hrozně skromný člověk a můžu i říct, že si nikdy ani o korunu neřekl," prozradila nám Basiková.
Eduard Klezla tak patří i přes svojí popularitu k nejlevnější učitelům zpěvu v republice! A to by si klidně mohl říct klidně o 1000 korun za hodinu jako někteří jeho kolegové. Ne nadarmo se o Klezlovi říká, že svým darem učit lidi zpěvu se baví.
A to si ještě ze svého nepatrného výdělku za hodiny zpěvu ještě pronajímá "kabinet", kde své žáky ze světa šoubyznysu vyučuje! Blesku to potvrdil ředitel Ježkovy konzervatoře Karel Vraný. "Pronajímá si učebnu na jednotlivé hodiny jako každý jiný kantor," vysvětlil Vraný.

Veronika Žilková

22. října 2006 v 14:53 | Míša
Veronika Žilková (45) má dětí šest, z toho dvě adoptované, a sedmé právě očekává.
"Kdo se bojí, nesmí do lesa," směje se Veronika. Vzápětí přiznává, že ne vždy jí v životě bylo do smíchu a sama prožila období, kdy dělala několik prací souběžně.
"Taky nepopírám, že kdybych neměla vedle sebe chlapa, jako je Martin, o kterého se můžu opřít, sedmé dítě bych si ve svém věku mít netroufla," přiznává herečka, jejímž partnerem je Martin Stropnický (49).
"Samozřejmě, že jsem taky zažila krušné časy. Já se bojím celý život, že rodinu neuživím. Pořád totiž čekám na telefon, kdo mi nabídne práci, protože v herectví existuje kapitalismus odjakživa," vysvětluje Veronika, která si možná tu nejtěžší dobu prožila už při narození dcery Agáty.
"Byli jsme oba studenti a já brala 800 měsíčně. Tak jsem si různě přivydělávala, jeden čas jsem taky učila na flétnu," vzpomíná Veronika, dcera hudebního pedagoga Václava Žilky.
Proč adoptovala Markétu s Honzíkem?
"Můj druhý syn Cyril se narodil bez bránice, kterou mu nakonec transplantoval docent Šnajdauf. Dlouho jsme netušili, jestli se ho vůbec podaří zachránit. Tehdy jsem si řekla, že když všechno dobře dopadne, musím to pánu Bohu nějak oplatit, tak jsme zažádali o adopci. Šli jsme se do domova podívat na čtyřletou holčičku, kterou nám vytipovali. Na chodbě ale stáli Markéta s Honzíkem. Prý je nikdo nechtěl, protože byli dva, sourozenci. No a pro mě to byla láska na první pohled."

Lukeronka

11. října 2006 v 18:24 | Míša
Jestli máte vlastní stránky tak tam umístěte tento banner a získáte na techto stránkách hodně bodů.Jukněte se na to